Doğa Koleji

Doğa Koleji Genç Bayan Hentbol Takımı Dünya 7.si
Bayan Hentbol takımımız İ.S.F.'nin düzenlediği ve 19-27 Mart 2010 tarihleri arasında Portekiz’in Braga kentinde yapılan Dünya Liseler Hentbol Şampiyonası'nda Dünya 7.'liğini elde etti. Şampiyonaya otoritelerin en zor gurup olarak nitelendirdiği D gurubunda Fransa, Hırvatistan, Hollanda, Bulgaristan, Lüksemburg gibi güçlü hentbol ekolüne sahip ülkelerle mücadele eden takımımız gurupta oynadığı zor müsabakalarda üç galibiyet ve iki mağlubiyetle gurubunda ikinci oldu ve dünyanın ilk sekiz takımı arasına girerek çeyrek finale çıkmayı başardı.

Takımımızın Bulunduğu D Gurubu
Doğa Koleji 32 - 16 Lüksemburg
Doğa Koleji 28 - 17 Hırvatistan
Doğa Koleji 20 - 29 Fransa
Doğa Koleji 22-  21 Hollanda

Çeyrek finalde takımımızı zor bir rakip bekliyordu Doğa Koleji ile Sırbistanı'n mücadelesi görülmeye değerdi. İlk devre rakibinin oyununu bozarak üstünlük kuran takımımız devreyi dört sayı önde kapatmasına rağmen ikinci yarıda gelen sakatlıklar ve kötü oyunuyla son beş dakikada  maçı 22-20 kaybetti.

Son maçını ev sahibi Portekiz ile oynayan takımımız zorlanmasına rağmen maçı 31-23 kazanarak Dünya 7.'liğini elde etti. Basketbol ve voleybol takımlarımızdan sonra uluslararası arenada  dünyanın sayılı takımlarının arasına giren, ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil eden genç bayan hentbol takımımızı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.