BİLGİ FORMU

Veli Adı Soyadı E-Mail GSM Öğrenci Adı Soyadı
Kampüs
Sınıf
Güvenlik kodunu giriniz: 31441

DOĞA ÖĞRENCİLERİ, AKADEMİK BAŞARILARIYLA DÜNYANIN ÖNEMLİ ÜNİVERSİTELERİNDEN KABUL GÖRÜYOR!

Lise eğitiminin üniversite hayatı ve sonrası için önemli bir kavşak olduğu bilinciyle "sıkıcı" olmayan "sıkı" bir akademik eğitim veren Doğa Okulları, yetkinliğini öğrencilerinin sınavlarda aldığı başarılarla da kanıtlıyor.
Geçen yıl Türkiye ortalama 1.si olan Doğa Anadolu Liseleri, 2016 LYS’de Türkiye 9.su çıkarttı ve ilk 500’de 43, ilk 1.000’de 67 derece elde ederek başarısını bir kez daha kanıtladı. Öğrencilerinin yüzde 85’i LYS’de ilk 3 tercihlerinden birine giren Doğa Okulları, yurtdışı üniversitelere öğrenci yerleştirmede Türkiye’de 2. sırada yer alıyor. Doğa Okulları’nın mezunları, yurtdışında UBC, Cambridge, British Colombia, Brock, London College gibi dünyanın prestijli okullarına kabul ediliyor.

İyi bir geleceğe kavuşmak için son kavşak olan lisede okul seçimi nasıl yapılmalı?

Anne-babaların başlıca kaygısı çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak. Eğitim hayatı boyunca bu uğurda kılı kırk yaran ve belli aralıklarla en iyi okulu seçme sürecini yeniden yaşayan aileler, en önemli kararı ise son kavşak olan lise seçiminde veriyor. Öğrenciler için lise seviyesinde iyi bir eğitim almak, uluslar arası standartlarda akademik eğitim veren bir okul seçmeyi gerektiriyor.

"Sıkıcı" olmadan "sıkı" bir akademik eğitim alan çocuk başarıyı yakalıyor

9. sınıftan itibaren öğrencilerin üniversite yolunda yolculuğu başlamış oluyor. Bu aşamada ‘’sıkıcı’’ olmadan ‘’sıkı’’ bir akademik eğitim alan çocuklar hedefledikleri üniversitelere daha kolay giriyor. Disiplinin ‘’baskı’’ olmadığını gören çocuklar, strese girmeden sınavlara hazırlandıklarından başarıya daha çabuk ulaşıyor.

Kusursuz Yabancı Dil Konuşma Yetisi

İyi derecede yabancı dil bilmek lise eğitiminin kazandırması gereken en önemli beceriler arasında… Her öğrencinin beceri ve bilgisine göre farklı dil seviye grupları içerisinde eğitim alabilmesi öğrencinin yetkinliğini farketmesi ve arttırması için büyük bir önem taşıyor. Akademik müfredatını CEFR’nin (Avrupa Dil Çerçevesi) oluşturduğu bir İngilizce eğitimi alan öğrenciler, dünyanın her yerinde iletişim kurabilen, iş dünyası ve akademik dünyada farklarını ortaya koyabilen bireyler olarak mezun oluyor.

Lise Öğrencilerinin En Büyük Destekçisi "Dijital Asistanı"

21. yüzyılın eğitim anlayışlarından birisi de eğitimde teknolojiden mümkün olduğunca yararlanmak. Eğitimde teknolojiyi öğrencilere ‘dijital asistanlar’ sağlayarak en iyi şekilde kullanan Doğa’da, öğrenciler ders saatlerine ve okul binasına bağlı kalmadan istediği yerde özgürce ders çalışıyor. Dijital asistanı öğrencinin derslerden bireysel kazanım eksiklerini belirleyerek, her öğrenciye kendi bilgi eksiklerine uygun bir çalışma programı hazırlıyor. Öğrenci, daha az zaman harcayarak başarıya daha çabuk ulaşıyor.

Teknoloji Destekli Eğitim

Başarı için dünyanın önde gelen teknoloji ve bilişim markaları Apple, Microsoft, Intel, Promethean, Turkcell ve Vestel ile ortak projeler yürüten lise kampüslerinde sunulan Sanal Öğretmen, Akıllı Okul, Intel Kampüs, Uzaktan Eğitim, Dijital Kütüphane, Tabletli Eğitim gibi teknolojik imkanlar, dört duvar arasına sıkışan klasik eğitim anlayışını yıkarak öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlıyor.

Okul YGS-LYS’ye En İyi Şekilde Hazırlamalı, Dışarıdan Desteğe İhtiyaç Kalmamalı

9. sınıftan başlayan YGS-LYS’ye hazırlık süreci 4 yıl boyunca kesintisiz devam ediyor. Bu nedenle okul programının önemli bir parçası Üniversiteye Hazırlık Programı olmalı. Öğrenciye dışarıdan desteğe ihtiyaç duymadan, hedeflediği üniversite ve bölümlere yerleşebilmesi için tasarlanmış okul eğitimi başarıyı getiriyor.

9-10-11. Sınıf Yıl Sonu YGS Tekrarları

Sınavlara hazırlık sürecinde her yıl sonunda yapılan tekrar programları da önem taşıyor.
9, 10,11. sınıf olmak üzere tüm eğitim kademelerinde yıl boyunca verilen üniversiteye hazırlık eğitimine ek olarak, YGS konularının tekrar edildiği bir eğitim programı sunan okullar, 2 haftalık yoğunlaştırılmış akademik programlarla yaz tatili öncesinde öğrencinin tüm yılın güçlü bir tekrarını yapmasını sağlıyor.

Finale Az Kala… 12. Sınıfta Pekiştirme Kritik Öneme Sahip!

Adım adım ilerleyen üniversite hazırlık programının 12. sınıfta doğrudan üniversite odaklı YGS-LYS Eğitimi ile devam etmesi gerekiyor. Konu eksiklerini tamamlamak için öğrenciyle bire bir çalışmalar yapan, tercih danışmanlığı veren okullarda 12. sınıf öğrencisi hafta içi 1.440 saat, haftasonu 168 saat özel YGS-LYS dersiyle ipi göğüslüyor ve hayallerine ulaşıyor.

Videolu Soru Çözümleri Dahil Tam Donanımlı YGS-LYS Hazırlığı

Okulun uzman eğitimci kadrosu tarafından titizlikle oluşturulan sınava hazırlık içerikleri, YGS-LYS’ye hazırlık için en büyük destek oluyor. Deneyimli öğretmenlerin konu anlatım ve soru çözüm videoları, öğrenci için istediği zaman istediği kadar tekrar yapma şansı veren bire bir özel ders niteliğinde oluyor.

Üniversite seçiminde Bireysel Tercih ve Kariyer Danışmanı Desteği

Okul seçiminde, mükemmel bir sınava hazırlık eğitimi vermesi kadar önemli bir başka kıstas da öğrenciye mükemmel bir kariyer ve tercih danışmanlığı desteği sağlaması. 9. sınıftan itibaren öğrencilerine kariyer hedeflerine yönelik bir eğitim planlaması yapan okullarda, öğrenciyi iyi tanıyan uzmanların tercih danışmanlığı ile öğrencinin hedeflediği üniversiteye ve bölüme yerleşmesi sağlanıyor.

"Doğa Okulları, Yeni Nesil Eğitimle Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyor"

“Bu günü değil yarını kurgulayan” felsefesi ve verdiği "yeni nesil eğitim"le eğitim sektörüne yön veren Doğa Okulları’nın öğrencilerinin yüzde 85’i, üniversitede ilk 3 tercihlerinden birine yerleşiyor. Yetkin eğitim kadrosu tarafından oluşturulan özel YGS-LYS Hazırlık Eğitimi ile öğrencilerini bu büyük sınavlara hazırlayan Doğa Okulları, bu yıl LYS’de yine zirveye adını yazdırdı. Doğa Anadolu Liseleri öğrencileri LYS’de ilk 500’de 43, ilk 1000’de 67 derece alırken, LYS Türkiye 9.su da Doğa Okulları Şanlıurfa Kampüsü’nden çıktı.
Doğa, yurtdışı üniversitelere öğrenci yerleştirmede Türkiye’de 2. sırada sırada yer alırken, liseye uyarlanmış MBA eğitimi ile tümü t-MBA sertifikası alarak mezun olan öğrenciler, böylece yurtdışında burslu okuma hakkı da kazanıyor.

İşte onlardan bazıları;

Üniversiteyi Kazanmanın Sırrı
Doğa'da Gizli

Kayıt avantajları hakkında bilgi almak ister misiniz?